בינוי פינוי

בשנים האחרונות, לא מעט ראשי יישובים בישראל מנסים לקדם פרויקטים של בינוי פינוי. הם עושים זאת בשכונות ישנות, כאלה שמצבן הכלכלי לא טוב או כאלה שאינן מצליחות להביא אליהן תושבים חדשים, זוגות צעירים שישנו את פני המקום.
הרעיון של פינוי בינוי, תחום אשר נכנס לעולם הבנייה הישראלי בשנת 1998 הוא מאוד פשוט, שכונות ישנות אשר נבנו לפני ארבעים, חמישים שנה או יותר, יפונו, בתיהם יהרסו ובמקומם ייבנו מבנים חדשים אשר אליהם יוכלו תושבי השכונה לחזור ומאחר וייבנו דירות נוספות, אז הקבלן יוכל למכור אותן לכל מי שמעוניין לעבור ולהתגורר במקום. רשות מקומית יכולה להחליט על מתחם מסוים כמיועד לבינוי פינוי, ומרגע שהיא מחליטה על כך, הצו שברשותה תקף לשש שנים, במידה והיא לא מצליחה להגיע להסדר עם התושבים או עם הקבלן, או בכלל לקדם את הנושא, הרי שהוא מבוטל.
מי שמסתכל מהצד יכול לחשוב ובצדק, שמדובר ברעיון טוב לכולם. העירייה נהנית מחידוש שכונות והגירה חיובית אל העיר, התושבים שמתגוררים בשכונה נהנים ממבנים חדשים, והקבלן שלוקח על עצמו את האחריות על מתחמי פינוי בינוי, יכול להרוויח ממכירת הנכסים במתחם.
אך צריך לומר את האמת, לא מדובר במשהו פשוט וקל, והרבה פעמים יש מתנגדים רבים לתהליך. ראשית, העירייה לא תמיד מסוגלת לקדם זאת בגלל התנהלות לא נכונה מול הקבלנים ובעיקר מול התושבים.

שנית, ההתנגדות של התושבים במקום היא הרבה פעמים הדבר העיקרי שמונע את הפרויקטים של בינוי פינוי. לכאורה הם אמורים להרוויח מכך דירות גדולות וחדשות, בערך כספי גדול יותר מזו שהיתה להם. אך צריך לזכור, לא פעם מדובר בבעלי דירות שלא מתגוררים במבנה ולכן לא ממש איכפת להם אם המבנה יחודש כי הם מרוויחים את השכירות (דבר שהם עלולים להינזק בגללו בזמן הפינוי), הרבה פעמים מדובר באנשים מבוגרים שלא מוכנים להתחיל שלב חדש בחיים במקום אחר, וכן דיירים רבים חוששים שהפרויקט לא יגיע לסיומו והם ייתקעו.
הקבלנים מצידם, יודעים שמדובר בהימור לא פשוט, שכן עליהם לדאוג לפיצוי מסוים לתושבים וכן הם צריכים להיות אחראים על בניית המבנה, דבר שהוא כשלעצמו לא תמיד פשוט.

חברת אופקים קבלני בניין אחראית על פרויקטים של פינוי בינוי בקרית חיים, ראשון לציון, בת ים ובמקומות שונים ברחבי הארץ. אם אתם מחפשים חברה שתוביל את הפרויקט, אנחנו האנשים בשבילכם. 
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה