הוראות תמ"א 38

תוכנית תמ"א 38 עברה בממשלה בשנת 2005 ומאז חוק תמ"א 38 עבר שינויים שונים, כשנוספו לו סעיפים והשלמות אשר מטרתם היתה, ראשית, לעודד ביצוע תוכנית זו במבנים ישנים, שנית, בשביל להקל על הדיירים וכן על הקבלנים בביצוע התוכנית מבחינה כלכלית. חלק מההשלמות קשורות לפטורים ממס שבח וממסים אחרים, כך שניתן לבצע את התוכנית ללא תשלום מסים באופן חריג.

חוק תמ"א 38 נועד, כידוע, לעודד דיירים במבנים ישנים לבצע שיפוץ מקיף, על מנת שהמבנים שלהם יוכלו לעמוד במקרה של רעידת אדמה. החשש הוא, שמבנים ישנים, כאלה אשר נבנו לפני 1980, לא יוכלו לעמוד ברעידות אדמה בגלל שהם לא נבנו לפי התקן בנושא, תקן שנכנס לשימוש ב-1975, ורק ב-1980 הפך למחייב.  הוראות תמ"א 38 בבסיסן מיועדות לחיזוק המבנה מפני רעידות אדמה, כשעל מנת לעודד יישום הוראות אלו, נוספו השלמות שונות שקשורות לזכויות בנייה והרחבה של המבנה.

חוק תמ"א 38, כאמור כולל שורה של שינויים ושיפורים, אשר בין היתר הוכנו משתי סיבות עיקריות, הראשונה, חשש גדול שבמעט מדי מבנים, דיירים מוכנים לבצע את השיפוץ הנדרש, בעיקר מסיבות כלכליות, ועל כן הוכנסו שיפורים בחוק כך שיהיה משתלם להם לבצע את התוכנית. הסיבה השנייה היא, שלקבלנים ואף לרשויות המקומיות, זה לא תמיד השתלם מבחינה כלכלית, ולכן המדינה ביקשה להקל עליהם. כמובן שהקלה זו באה לעזור גם לדיירים עצמם. ברגע שלא צריך לשלם מסים מסוימים, וניתן לקבל תמיכה לביצוע התוכנית, זה מקל מאוד על כל הגורמים והופך את התוכנית לכדאית יותר.
חשוב לומר, שעם זאת, לא תמיד זה השתלם ולכן המדינה גם אפשרה לעשות מה שנקרא פינוי בינוי במסגרת תמ"א 38, מה שהעניק גם יתרון לרשויות המקומיות לעודד ביצוע תוכנית זו, שכן כך הרשויות יכלו לבצע התחדשות עירונית ולעודד הגירה אל תוך העיר, תוך שיפור מצב המבנים באופן ניכר, הרבה יותר מאשר בתוכנית תמ"א 38 רגילה.

אנחנו בחברת אופקים קבלני בניין, מתמחים בביצוע חוק תמ"א 38. אנחנו מעסיקים צוות קבלני בניין שמכירים את החוק היטב ומבצעים את התוכנית בצורה אופטימאלית. אנחנו אחראים על ביצוע תמ"א 38 גבעתיים, רמת גן, תל אביב ובשורה ארוכה של ערים במרכז, גוש דן ובעוד אזורים בישראל. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. הצוות שלנו מחכה לכם. 

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה