הסכם פינוי בינוי

אחת הבעיות הגדולות ביותר שמקשות על פיתוח פרויקט של פינוי בינוי היא, הקושי של הדיירים אשר מתגוררים במקום להסכים כך. רבים מהם מתקשים להשלים עם מצב לפיו הם יפונו ממבנה מסוים ויוכלו לחזור אליו רק אחרי תקופה ארוכה, כשבזמן הזה, למרות שהם אמורים לקבל דיור חלופי, הם יצטרכו להסתדר בשביל להתרגל לשגרת חיים חדשה.

אם נחלק את התושבים לקבוצות, אז אפשר להניח שמדובר על 3-4 קבוצות עיקריות. ישנם תושבים שלא מתגוררים במקום אלא הם בעלי הנכסים, והם עושים שיקול כלכלי קר, האם הם ימשיכו לקבל דמי שכירות על ערך הנכס, במידה ולא, הרי שלא משתלם להם להסכים לפרויקט. יש קבוצה של דיירים אשר לא מחפשת שינוי ולא מעוניינת ליהנות מהגידול בערך הנכס, ולכן הם יתקשו לקבל את ההסבר שפרויקט זה משתלם להם. יש קבוצה שחוששת שמא ההסכם לא יתבצע והם ישארו קירחים מכאן ומכאן, ויש כמובן את מי שמסכים, כי הוא מבין שפרויקט פינוי בינוי יכול להיות משתלם.
הסכם פינוי בינוי, הוא הסכם שנערך בין החברה הקבלנית לתושבים. הסכם זה בא לעגן את הזכויות של התושבים מחד ואת הזכויות של הקבלן מאידך, הוא בא לעגן את החובות של שני הצדדים ובפרט של הקבלן כלפי הדיירים. הסכם כזה נעשה על ידי עורכי דין אשר מייצג את החברה ומצד שני עורך דין שמייצג את התושבים ומתמחה בהסכם פינוי בינוי.

במסגרת ההסכם נקבעים כללים מסוימים, למשל, עד מתי אמורים התושבים להתפנות מהנכס המיועד להריסה, איזה פיצוי הם אמורים לקבל (ערך כספי או דירה חלופית), תוך כמה זמן ייבנה המבנה החדש, האם הם יקבלו דירה במתחם החדש והאם יצטרכו לשלם את ההפרש שבין ערך הנכס הישן לזה החדש, כמו כן מה יכלול המתחם, כמה דיירים יהיו בו וכן כל מה שקשור לערבויות בנקאיות שמציג הקבלן ומה קורה במידה והוא לא עומד בתנאי ההסכם או לא יכול לממש אותו.
חשוב מאוד שבעת הסכם פינוי בינוי יקבע, שלא תהיה הגבלה של יכולת ניהול המו"מ מצד הדיירים אך כן להגדיר בזמן את משך התקופה בה ניתן לנהל מו"מ, על מנת שהוא לא יימשך ללא הגבלה.


חברת אופקים קבלני בניין אחראית על פרויקט פינוי בינוי בפתח תקווה ובערים אחרות, כמו כן היא אחראית על שיפוצים מסוגים שונים במבנים משותפים, כולל בניית ממ"ד בבניין משותף ועוד. ניתן ליצור איתנו קשר ולקבל מאיתנו פרטים מלאים על פרויקטים שונים שאנחנו אחראים עליהם. 
 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה