חברות תמ"א 38

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות לא מעט קבלנים וחברות שיפוצים אשר מתמחים בכל מה שקשור לפרויקטים של תמ"א 38. מעבר לכך, אנחנו יכולים לראות חברות תמ"א 38 ספציפיות, כלומר כאלה שמתמחות אך ורק בשיפוץ מבנים ישנים על פי עקרונות תוכנית מתאר זו.
מאחר והמדינה מעודדת יישום תוכנית זו ומבקשת להקל על החברות באופנים שונים, הרי שעם הזמן היא יזמה את תיקון תמ"א 4 ותמא 2. תיקונים אשר נועדו לעודד פינוי והריסה של מבנים ישנים, במקום שיפוץ המבנה הישן. הסיבה היא, שהמדינה מכירה בכך שלא ניתן לבצע תמיד שיפוץ של המבנה אלא עדיף להרוס אותו. שכן ברגע שהורסים את המבנה, ניתן להקים אחד חדש, משופר, בתנאי בנייה טובים ובטוחים יותר.

אחת הבעיות הגדולות של חברות תמ"א 38, היא עצם זה שהדיירים לא תמיד מסכימים לכך, במקרים רבים מתגלים ויכוחים ואי הסכמות שמונעות את התקדמות התוכנית. נכון שגם פינוי בינוי של מבנים היא לא דבר פשוט, אך המדינה נותנת כלים שונים להבטיח שיהיה ניתן לבצע את התהליך בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה, כך הקבלנים וחברות תמ"א 38 יכולות להתחיל בתהליך מהר יותר מבלי סיבוכים בירוקראטים מסובכים, העיריות יכולות לקדם תהליכים של התחדשות עירונית והתושבים נהנים מאפשרות לשינוי מהיר.

תמא 2 הוא למעשה תיקון שמאפשר הריסת המבנה, גם אם הוא עומד בתנאי תמא הרגילה, והקמת מבנה חדש במקומו על פי המרכיבים של תמא 38 מתוך כוונה שהוא יוכל להישאר ולעמוד גם במקרה של רעידת אדמה. תיקון תמ"T 4 מאפשר את התהליך של פינוי בינוי. דבר שבלעדיו לא ניתן לבצע את התוכנית.

נכון שחברות תמ"א 38, יעדיפו לא פעם להציע תוכנית זו לדיירים, מאחר והיא זולה ומהירה יותר, אך מצד שני, לא פעם פשוט עדיף להרוס את המבנה ולבנות אותו מחדש בשביל שיהיה ניתן לבצע את השינויים הנדרשים, כמה שיותר מהר ובצורה בטוחה ונוחה. כך ניתן להבטיח שאכן הדיירים ייהנו ממבנה בטוח ועמיד בפני רעידות אדמה.

לסיום, אם אתם מחפשים חברה שמתמחה בתמא 38 כולל תמא 2 ותמ"א 4, זה הזמן לפנות אלינו, חברת אופקים קבלני בניין, אנחנו מתמחים בביצוע תוכניות תמא וכן בביצוע פינוי בינוי. ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון, נשמח לעמוד לרשותכם ולהוביל את התוכנית יחד איתכם. 

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה