חיזוק מבנים ישנים

אחת לכמה שנים, אנחנו שומעים על מחקר שנערך בישראל ומגלה שבעתיד הקרוב, תיתכן רעידת אדמה באזור. ישראל, כידוע, יושבת על השבר הסורי האפריקאי ועל כן היא מועדת לפורענות בהיבט הזה.
ממשלת ישראל מנסה לעשות ככל הניתן בשביל להגן על התושבים מפני מצב של רעידת אדמה. מן הסתם, הדבר העיקרי שהיא יכולה לעשות זה לעודד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. ב-1975 נכנס לתוקפו תקן בנייה שנועד למנוע בנייה של מבנים שאינם עמידים בפני רעידות אדמה. לצערנו, רק ב-1980 החלו באמת להשתמש בתקן זה, כך נוצר שלא מעט מבנים בישראל, אינם עומדים בתקן מאחר והם נבנו לפני שנה זו.

זו הסיבה שהמדינה קיבלה בשנות האלפיים את תוכנית תמ"א 38 שבבסיסו חיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. במסגרת תוכנית זו המבנים עוברים שינויים שנועדו לחזק את היסודות שלהם ובכך להקטין את הסיכוי שהם ייפגעו בזמן רעידת אדמה. מיותר לציין, שאם מבנה איננו עמיד בפני רעידת אדמה הרי שהוא מהווה סכנה לכל מי שמתגורר או עובד בו. יש לומר שלצד תוכנית זו המדינה מעודדת גם שיקום מבנים ישנים, מבנים שנבנו לפני שנים רבות וסובלים כיום מפגיעה חמורה, כתוצאה מאי תחזוקה והזנחה.

שיקום מבנים יכול להתבצע ברמות שונות, החל מרמות של תשתיות פנימיות (חשמל, מים, גז וכדומה) וכלה במבנה חיצוני, כלומר בקירות אשר מחזיקים את המבנה. אלו יכולים להיות קירות שנוטים ליפול או קירות שיש בהם חומרים מסוכנים אשר עלולים לסכן את היושבים במקום. דוגמא קלאסית לכך הוא שיקום מבנים שיש בהם אסבסט, חומר שבעבר היה נהוג לבנות איתו וכיום ידוע שמדובר בחומר מסוכן למערכת הריאות.
חיזוק מבנים ישנים ובפרט חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, זו אסכולה שלמה בעולם הבנייה שרק מי שמתמחה בתחום יכול לבצע זאת. כמובן שתהליך העבודה מתבצע בעזרת קבלנים מנוסים ואנשי מקצוע שונים, חשמלאים, אינסטלטורים, אדריכלים וכדומה. כל תוכנית שיקום יכולה להתבצע במשך זמן רב אך בסופו המבנה עובר שינוי מהותי.

אם אתם מחפשים חברה שמתמחה בשיקום מבנים ובפרט בחיזוק מבנים רעידות אדמה, אתם מוזמנים לפנות אלינו, חברת אופקים קבלני בניין. אנחנו מתעסקים בתחום זה במשך שנים רבות, ומובילים אותו. אצלנו תוכלו למצוא אנשי מקצוע שיציעו לכם תוכניות מסודרות לשיקום המבנה שלכם וכמובן ידאגו להוציא אותם לפועל. 
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה