פינוי בינוי
חברות א. אופקים קבלני בניין ו-ש"י גיל פרוייקטים מבצעות פרויקטים שונים ברחבי הארץ בתחום הפינוי בינוי.
פינוי בינוי הוא חלק ממדיניות ההתחדשות עירונית בערים שנוצרה כפתרון לבעיות הנגררות בעקבות תהליך הפרבור. מדיניות זו פותחה בעקבות אזילת השטחים הפתוחים מחוץ לערים, קריאת גופי התכנון לציפוף הערים, וחוסר היכולת לטפל במרקמים עירוניים מתדרדרים. ההכרזה על שטח כעל מתחם פינוי בינוי נעשית על מנת לעשות שימוש יעיל יותר בקרקע, על מנת לאפשר עתודות מגורים תוך שמירה על שטחים ירוקים בעיר ועל מנת לשפר את תדמית העיר.
לרוב הפינוי כרוך בפיצוי של התושבים שגרו במקום, לפחות בדיור חילופי, בין אם באותו מתחם ובין אם באזור אחר.

הכרזה על מתחם פינוי לשם בינוי היא בסמכותה של ממשלת ישראל על פי סעיף 33א. לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965.

יוזמות פינוי בינוי מוסדרות בחוק בינוי ופינוי של אזורי שיקום, התשכ"ה-1965. בשנת 2006 חוקקה הכנסת את חוק פינוי ובינוי (פיצויים), התשס"ו-2006 במטרה להתגבר על קשיים שגורמים דיירים בודדים בבתים משותפים המתנגדים להסכמי פינוי בינוי, למול רוב גורף של שאר דיירי הבניין. התנגדות כזו באה לעתים על רקע ניסיון לזכות בהסדר כלכלי עדיף על פני שאר הדיירים. החוק קובע כי דייר המסרב באופן בלתי סביר לעסקת פינוי בינוי, למרות רוב מיוחס של דיירים המסכימים לעסקה, יישא באחריות לנזקי שאר הדיירים כתוצאה מעיכוב העסקה, בתנאים הקבועים בחוק. לדיירי בניינים שעונים על קריטריונים של "פינוי בינוי" חברתנו מציעה להקדים ליצור קשר עם חברתנו, עקב ההליך הארוך עד לקבלת אישורים והיתרים שהם בסמכות הועדה המחוזית.

בעסקאות "פינוי – בינוי" הדיירים הם המרוויחים הגדולים-
במקום בניין ישן, לא בטיחותי, ללא חניה ומעלית, הם מקבלים דירות גדולות יותר בבנין חדיש העומד בכל התקנים עם חניה ומעלית
.
כתוצאה מכך הדיירים משביחים את שווי הנכס בעשרות רבות של אחוזים.
כיוון שעסקאות "פינוי-בינוי" מורכבות מאוד לכן ישנה חשיבות גדולה מאוד לניסיון ומקצועיות. חברתנו מציעה לכל דייר ערבות בנקאית ומימון שכירות מיום עזיבת הבית ועד לחזרה לבית החדש המודרני אשר מרווח יותר ובחדר נוסף.
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה