פרויקט פינוי בינוי

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על שכונות שנערך בהן פרויקט של פינוי בינוי. פרויקטים אלו עוזרים לשנות את פני השכונות הישנות, לחדש אותן, ולאפשר לתושבים ליהנות ממבני מגורים חדישים ויפים יותר, כשהקבלנים אשר אחראים על הפרויקט גם מפצים אותם אך גם נהנים מזכויות שונות, בין היתר כאלה שמאפשרות להם לבנות יותר מבנים ודירות, ולמכור אותם לתושבים שמעוניינים לעבור ולהתגורר בשכונה.
במאמר זה נבחן מה זה פינוי בינוי וכיצד הוא בא לידי ביטוי בשכונות שונות. חשוב להבהיר, אנחנו יכולים למצוא פרויקט פינוי בינוי בערים שונות ברחבי ישראל, עם דגש נרחב על ערים גדולות, זו הסיבה שאנחנו נמצא פינוי בינוי בראשון לציון, חיפה, חולון, ירושלים, תל אביב, באר שבע, רמת גן ובערים נוספים, ופחות בערים או יישובים קטנים, פריפריאליים.

מה זה פינוי בינוי
פרויקט פינוי בינוי הוא למעשה פרויקט שנערך בשטח עירוני, במטרתו מחליטים להרוס מבני מגורים ישנים ולהקים עליהם מבנים חדשים. פרויקט זה החל להופיע בישראל בשנת 1998, והתוקף שניתן לצו אשר ניתן לצורך הכרזה על פרויקט כזה תקף ל-6 שנים.
הרעיון של פרויקט פינוי בינוי הוא, מאחר וישראל מתמודדת עם חסרון בשטחים פתוחים בערים, מה שמונע הקמת שכונות חדשות וכן עם מבני מגורים ישנים אשר נבנו בשנות הארבעים-חמישים-שישים, שיכונים של 3-4 קומות, אשר הם גם קטנים ומצומצמים בשטח וגם הבנייה היא ישנה ואיננה מתאימה לצרכים של היום, הרי שעדיף להרוס את המבנים ולבנות במקומם מבנים חדשים.

בדרך כלל, כאמור, פרויקט פינוי בינוי נערך בערים גדולות, שם ניתן למצוא שכונות עם מבנים שכאלה וכן לרוב, מדובר בשכונות שהן מדולדלות באנשים אך גם בשטחים פתוחים וכן בשכונות שיש בהן בעיות חברתיות-כלכליות. הסיבה היא, שפרויקט פינוי בינוי, מאפשר לשנות את פני השכונה מחד ומאידך, מאפשר לשפר את מצבה, שכן כוחות כלכליים חדשים ייכנסו אליה. במסגרת פרויקט כזה, כפי שציינו, ניתנות זכויות בנייה לקבלנים והם יכולים לבנות בצורה הרבה יותר חופשית ולמכור הרבה יותר דירות.

אם אתם רוצים לדעת עוד על פרויקט פינוי בינוי, זה הזמן לפנות אלינו, חברת אופקים קבלני בניין. אנחנו חברה שמתמחה בקידום פרויקטים של פינוי בינוי ופרויקטים אחרים של שיפוץ מבנים ישנים, למשל תמ"א 38. אנחנו פועלים בכל אזור גוש דן והשפלה. ניתן ליצור איתנו קשר במייל או בטלפון.
 
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה