פרויקט תמ"א 38

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על דיירים במבנים עירוניים ישנים, אשר מבקשים לבצע במקום מגוריהם את תוכנית תמ"א 38. תוכנית זו משפרת את איכות המבנה, מחזקת אותו והופכת אותו לעמיד בפני רעידות אדמה. מעבר לכך, התוכנית מאפשרת להם ליהנות מזכויות בנייה נוספות, כך שהדירות שלהם גדלות באחוזים בודדים, וכן היזם שאחראי על ביצוע הפרויקט יכול להקים דירות נוספות במבנה ולהגדיל את כמות הדיירים בו.
מבחינת היזם שלוקח על עצמו לבצע את פרויקט תמ"א 38, אנחנו יכולים להבין מדוע הוא מעוניין בכך, מעבר לעובדה שהוא יוצר פרויקט ומרוויח עליו, הרי שהוא גם נהנה מאפשרות לקבל זכויות בנייה בבניין ולמכור אותן. מדובר על קומות ודירות נוספות.

מה הדיירים מקבלים כשהם מחליטים לבצע פרויקט תמ"א 38? כאן אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של אפשרויות.
ראשית, הם נהנים ממבנה מחודש. מרבית המבנים שמתבצעים בהם תוכנית תמ"א 38, הם מבנים ישנים מלפני 1980, כאלה שאינם נבנו על פי התקן לרעידות אדמה. הפרויקט מאפשר להם לחדש את פני המבנה מבחינה חיצונית ופנימית. מלבד שיפור באיכות החיים במבנה הרי שזה מעלה באופן ניכר את הערך של הדירות בו.

שנית, הדיירים נהנים מזכויות בנייה כאמור, הם נהנים מאפשרות של הרחבת הדירות שלהם, כולל חדרי ממ"ד, אשר יכולים לשרת אותם במקרה של מלחמה או לצורך מחסן בימים של שגרה, במקרים מסוימים, במידה וזה אפשרי, הם מקבלים גם קומה שלמה של מחסנים אשר נבנית בבניין. ההרחבה משפרת גם את איכות חייהם אך בעיקר מעלה, גם היא, את ערך הנכס.

שלוש, בפרויקט תמ"א 38, אחת הנקודות האטרקטיביות היא בניית מעלית במבנה. כשמדובר על מבנים ישנים בני שלוש וארבע קומות, מדובר בנקודה מאוד חשובה, בעיקר אם מתגוררים במבנה הורים לילדים קטנים או אנשים מבוגרים. מיותר לציין, שגם נקודה זו מעלה באופן משמעותי את ערך הנכס.

נקודה חשובה, תוכנית תמ"א 38, שונתה במהלך השנים במטרה לעודד את הציבור ליישם אותה, לכן גם מבחינה כלכלית מדובר על תוכנית משתלמת מאוד, עבור היזמים ועבור הדיירים.

לסיום, אם אתם מעוניינים לדעת עוד על פרויקט תמ"א 38, אתם מוזמנים לפנות אלינו, חברת אופקים קבלני בניין מתמחים ביישום תוכנית תמ"א 38 רעננה, הרצליה, גבעתיים ובשורה ארוכה של ערים ברחבי הארץ. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום בטלפון או במייל. 
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה