תהליך פינוי בינוי

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות, על תהליך פינוי בינוי אשר נערך במדינות שונות, בעיקר באזורים בהם יש צורך לבנות פרויקטים ציבוריים גדולים. הדוגמא הקלאסית היא כמובן סין, שם אנחנו יכולים לראות לא מעט פרויקט של פינוי בינוי לצורך בניית סכרים, כבישים, שדות תעופה וכן בתקופת ההכנות לאולימפיאדת בייג'ין, יכולנו לקרוא על תהליך פינוי בינוי של שכונות שלמות בעיר לצורך בניית אצטדיוני ספורט שונים.
בישראל, לשמחתנו, תהליך פינוי בינוי לא יכול להתבצע ללא הסכמת התושבים בהליך של הצבעה. העירייה יכולה להכריז על פרויקט שכזה, אך היא שואלת את התושבים אם הם מעוניינים בכך, מאחר ולא ניתן לפנות כל כך הרבה תושבים ללא הסכמתם. מה עוד שהרשות המקומית או הקבלן חייבים לפצות את התושבים. הפיצוי יהיה בגדר מבנה במתחם המחודש או לחילופין, מבנה שווה ערך לזה שהיה להם במבנה אשר נהרס.

לפני שנכנסים לתהליך פינוי בינוי, מומלץ מאוד לתושבים לקרוא על הנושא, אפשר למצוא מדריך פינוי בינוי שמסביר בדיוק מה זכויות התושבים ומה זכויות הרשות המקומית והקבלן. תהליך פינוי בינוי הוא תהליך חיובי, מאחר והוא מחדש את פני היישוב, משפר את איכות המבנים ומכניס כוחות חדשים ליישוב. עם זאת, אחת הטענות היא, שהרבה פעמים, במהלך הזמן יכולים בעלי הדירות לאבד את ערך הנכס מצד אחד ומצד שני, עצם זה שנכנסים גורמים חדשים לשכונה, גורמים עשירים יותר, גורם לכך שמי שהתגורר בה קודם לכן, לא יכול בהכרח לחזור אליה, שכן ערך הנכסים עולה ואז הוא למעשה לא מרוויח מכל התהליך.

כיום אפשר למצוא בישראל שורה של ערים בהם נערך תהליך פינוי בינוי, בדרך כלל מדובר על יישובים בהם יש שכונות וותיקות עם מבנים ישנים, הרעיון הוא לשפר את איכות החיים של התושבים וכן להכניס גורמים חדשים ליישוב, אשר יעלו את רמת החיים שלו. מן הסתם, מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, אך אפשר לראות את התוצאות שלו לאורך זמן.

לסיום, אם אתם מעוניינים לשמוע על תהליך פינוי בינוי, זה הזמן לפנות אלינו, אופקים קבלני בניין. זה הזמן לפנות אלינו ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות בנושא. ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון, ואנחנו נעזור לכם בכל עניין ועניין. הצוות של אופקים מתמחה בהקמת מבנים חדשים, שיפוץ מבנים ישנים ועוד.

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה