תוכנית פינוי בינוי

כל מי שמתגורר בבניין משותף, יודע עד כמה זה קשה להגיע להחלטות בין כל הדיירים, החלטות שמקובלות על כולם או על מרבית הדיירים אודות התנהלות הבניין, מה וכיצד ניתן לשפר בו למען רווחת הדיירים. אין ספק שהמקרה הקלאסי הוא כשרוצים לערוך תוכנית פינוי בינוי או שיפוץ בניין משותף.
יש כמובן הבדל בין שתי התוכניות, כפי שנציג אותן מיד, ובכל זאת שתיהן גוררות אחריהן לא מעט ויכוחים ודיונים ולרוב אי הסכמות בין הדיירים. אנחנו נסביר בהמשך, מדובר משתלם לערוך תוכנית פינוי בינוי או לשפץ את המבנה, במקרה הצורך.
תוכנית פינוי בינוי, היא תוכנית במהלכה מפונים הדיירים ממבנה המגורים שלהם, הקבלן דואג להרוס אותו ולהקים במקומו מבנה חדש, אליו הם יעברו ובמקביל גם ייכנסו דיירים חדשים. עיריות רבות מקדמות תוכניות כאלה בשכונות שמוגדרות קשות או שכונות ישנות, זאת על מנת לחדש את פניהן ולהכניס אליהן כוחות חדשים, רעננים, כוחות שיעלו את רמת החיים בשכונה.

שיפוץ בניין משותף יכול להתבצע ברמות שונות. אפשרות אחת שהמבנה יעבור שיפוץ כללי ללא הרחבות, מדובר בשיפוץ של הלובי, מעלית, חדר מדרגות וכדומה. ויש אפשרות אחרת, שהמבנה יעבור שיפוץ תמ"א 38, במהלכו יורחבו הדירות ויוקמו קומות נוספות, כך שיוכלו להיכנס למבנה דיירים נוספים. שיפוץ זה נחשב הרבה יותר משמעותי, מאחר והוא נועד לחזק את המבנה מפני רעידות אדמה ובצד לו, גם להגדיל את שטח הבניין בכלל והדירות בפרט.

בשני המקרים, מדובר על תהליכים ארוכים ולא פשוטים, מן הסתם, אך מאוד משתלמים מבחינת הדיירים, שכן הם מאפשרים להם ליהנות מעלייה בערך הנכס שלהם. שיפוץ בניין משותף זו דוגמא קלאסית, מאחר ומדובר בתהליך יותר קצר, שמשפר את הנראות והאיכות של המבנה, במקרה ומדובר בהרחבה של שטח הדירות, אז הם נהנים מגידול שמעלה את ערך הנכס באופן אוטומטי. גם בפרויקט פינוי בינוי, ערך הנכס עולה, שכן קיים פער בין הערך הנכס המקורי לזה שנבנה במהלך הפרויקט.

אם אתם מתגוררים בבניין משותף ורוצים לדעת כיצד להגדיל את ערך הנכס שברשותכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו, אופקים קבלני בניין. אצלנו תוכלו ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בנייה ושיפוץ, אנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הנדרש בנושא וכמובן להציע לכם אפשרויות שונות לביצוע. אנחנו אחראים על פרויקטים פינוי בינוי בבת ים ובמקומות אחרים ברחבי הארץ. 

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה