תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש

אחד מפרויקטים הבנייה החשובים ביותר בעשר השנים האחרונות, הוא תמ"א 38. יותר ויותר מבנים ברחבי הארץ עוברים תהליך של שיפוץ תחת הגדרה זו, ואנחנו יכולים לראות לא מעט יזמי תמ"א 38 אשר מציעים את שירותיהם לבעלי מבנים ישנים.
הרעיון של תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש הוא, שכל מבנה אשר נבנה לפני שנת 1980, יכול לעבור שיפוץ מקיף בתנאים אטרקטיביים, מתוך כוונה להפוך את המבנה לבטוח מפני רעידות אדמה. ממשלת ישראל קיבלה לפני למעלה מעשור את תוכנית מתאר 38, עם שורה של סעיפים אשר מאפשרים לבצע שיפוצים מקיפים במבנים ישנים מתוך הבנה, שאלמלא שיפוצים אלו, הבניינים לא יוכלו לשרוד רעידת אדמה אשר עלולה להתרחש בישראל.
בשביל להקל על יזמי תמ"א 38 וכן לעודד את הציבור להסכים לבצע את התוכנית, נקבע שבמהלך השיפוץ, ייהנו הדיירים מהרחבת שטח הדירות שלהם, הרחבה של הבניין, כך שיהיה ניתן להקים בו עוד קומות וכן לסגור קומות פתוחות, ההרחבה תכלול הקמת ממ"דים בבתים, תוספת של מקומות חנייה וכן בניית מעליות במבנים שאין כאלה.

אומנם תמ"א 38 הריסה ובנייה מחדש של המבנה במקרים מסוימים, מה שכמובן לוקח זמן רב ודורש היערכות מתאימה, אך מצד שני, תוכנית זו מעלה באופן ניכר את ערך הנכס ומאפשרת לדיירים ליהנות, בהשקעה כלכלית יחסית סבירה, בתנאים טובים תוך עזרה מצד המדינה, ליהנות מנכסים בעלי ערך גבוה יותר, אשר הם יכולים בעתיד למכור או להשכיר אותם במחירים גבוהים יותר. לטווח הארוך אין ספק שיזמות תמ"א 38 היא דבר חיובי, גם מבחינה כלכלית, גם מבחינה ויזואלית, פרקטית וכמובן מבחינה בטיחותית.
כאמור, לא מעט קבלנים עברו במהלך השנים הכשרה והם כיום יזמי תמ"א 38, ביצוע הפרויקט מחייב הסכמה של דיירי המבנה, ובמידה ויש קושי להשיג הסכמה כזו ניתן לפנות לגורמים מוסמכים לשם כך. מה שבטוח הוא, תמ"א 38 הריסה ובנייה מחדש, מחדש את פני הרחובות והופך את המבנים להרבה יותר בטוחים ואטרקטיביים.

לסיום, חברת אופקים קבלני בניין מציעה לכם אפשרות ליהנות מיזמות תמ"א 38 ברמה הגבוהה ביותר שיש. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות בנושא. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך האתר. אנחנו נעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין. פנו אלינו עוד לקבלת מידע נוסף בנושא. 

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה