תמ"א 38 פינוי בינוי

במהלך השנים אנחנו יכולים לראות חיבור של שני פרויקטים מסוגים שונים בעולם הבנייה לפרויקט אחד.
מצד אחד תמ"א 38, תוכנית מתאר שעברה בשנים הראשונות האלפיים ונועדה לאפשר שיפוץ של מבנים ישנים אשר נבנו לפני שנת 1980, במטרה שהם יוכלו לעמוד ולשרוד רעידת אדמה, אם וכאשר תתחולל בישראל.
מצד שני, פרויקט פינוי בינוי, פרויקט שנועד לאפשר חידוש פני העיר באמצעות פינוי דיירים ממבנים ישנים לצורך הריסתם ובנייתם של מתחמי מגורים חדישים שמתאימים לשנות האלפיים. מדובר על הריסת מבנים ושכונות שנבנו לפני ארבעים וחמישים שנה או יותר, שכונות ישנות שאינן מתאימות עוד לשנות האלפיים מצד אחד ומצד שני, שכונות אשר יש בהן אוכלוסיות קשות וכן מדובר בשכונות מדולדלות בתושבים. הרעיון של פינוי בינוי, הוא ליצור מתחמי מגורים גדולים יותר, שגם יאכלסו אוכלוסיות חזקות (לצד החלשות) וכן יגדילו את כמות התושבים בשכונה.

השילוב של השניים נקרא תמ"א 38 פינוי בינוי, הרעיון הוא לקחת מבנה ישן שנבנה לפני שנת 1980 ולהרוס אותו, במקום לשפץ אותו, ולהתאים אותו לתוכנית מתאר מספר 38. בדרך כלל מדובר על מבנים שאין אפשרות לערוך בהם את עקרונות התוכנית מבלי להרוס אותו. מאחר והתוכנית כוללת, בין היתר, גם הגדלת מספר הקומות במבנה, הרי שבאופן טבעי המבנה החדש יכלול הרבה יותר דיירים מאשר המבנה הישן.

במהלך השנים, תוכנית תמ"א 38 פינוי בינוי עברה שינויים ניכרים, אחד מהם הוא תיקון 4 לתמא 38 אשר כל יזם תמא 38 חייב להכיר. תיקון זה מתייחס לאלמנטים ביטחוניים שונים. למשל הקמת חדרים ממגונים, ממד"ים, וממ"ק. כך הדירות והקומות נהנים מגידול נרחב בשטחן. לכן אם מחליטים לערוך תוכנית תמא 38 מבלי לפנות את הדיירים ולהרוס את המבנה, הרי שהם יכולים ליהנות מזכויות בנייה גדולות יותר, בעקבות הגדלת הנכס באופן משמעותי, מה שכמובן יעלה את ערכו במהלך הזמן. יש לציין, שתיקון 4 לתמא 38, תקף לא רק למבני מגורים אלא גם למבני עסקים ומשרדים, מתוך הבנה שבאמת האיומים הנוכחית, יש צורך שבכל מבנה יהיה ממ"ד וממ"ק.

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו אל אופקים קבלני בניין לשמוע פרטים נוספים אודות פרויקט תמא 38 פינוי בינוי. אנחנו מציעים לכם מגוון שירותים של שיפוצים למבנים משותפים ובפרט תמא 38 כולל, תיקון 4. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום דרך המייל או בטלפון. 

 
נשמח לעמוד לשרותכם.
צרו קשר
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה