חברות א. אופקים קבלני בניין ו-ש"י גיל פרוייקטים מבצעות פרויקטים שונים ברחבי הארץ בתחום תמ"א 38.
מדובר על חוק מקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), אשר חוקק על מנת להקל על הוצאה לפועל של חיזוק מבנים  ברחבי הארץ כנגד רעידת אדמה.

תמ"א 38 נותנת תמריץ תכנוני לביצוע חיזוק המבנים, בדרך של הגדלת זכויות בניה למבנים ישנים (אשר נבנו עד שנת 1980) כאשר המטרה הינה כי השווי הכלכלי של הזכויות המוגדלות יממן את חיזוק המבנה הישן, ואף ישפר את חזות הבניין לרבות התקנת מעלית, ובמקרים רבים אף הרחבת הדירות הקיימות.

תמ"א 38 קיבלה תוקף בשנת 2005, כאשר רק בתים בודדים חוזקו לפי אותה תמ"א וזאת בעיקר עקב הצורך בהסכמת כל בעלי הדירות. על מנת לפתור בעיה זו חוקק החוק ב-2008. תיקון זה בא להקל על ביצוע עבודות חיזוק המבנים במסגרת תמ"א 38 (להלן – עבודת החיזוק) בעקבות החסמים שהתגלו בעת יישום החוק.

חוקי עזר עירוניים רבים קובעים כי במקרה של מבנה מסוכן יש לחייב את בעלי הבית המשותף להוציא את המבנה מגדר מבנה מסוכן, וזאת אף באמצעות הגשת תביעה פלילית כנגד בעלי הדירות בבניין. 
תמ"א 38
נשמח לעמוד לשורתכם.
צרו קשר
תיקון - הצעת חוק חדשה מניחה כי בנין שאינו עומד בתקן של רעידת אדמה ועלול להתמוטט בעקבות רעידת אדמה דומה למבנה מסוכן, ולכן יש להקל את מתן האפשרות לבעלי הדירות לבצע עבודות חיזוק בבניין. אי לכך, הוצע לאפשר לרוב רגיל של 51% מבעלי הדירות לבצע את עבודות החיזוק במקום רוב של 60% לגבי הרחבת דירות ורוב של 66% לבניית דירות חדשות.
מימוש התוכנית:
 
תוכנית תמ"א 38 הינה תוכנית ממשלתית שנועדה לעודד תושבים במדינת ישראל הגרים בבנייני מגורים שנבנו לפני שנת 1980 לבצע שיפוץ בבניין כדי להתאימו לתקן הבטיחות במקרים של רעידות האדמה. 
בתוכנית המיוחדת הזו, מימוש תמ"א 38 אינו עולה כסף לדיירים ולאחר המימוש, בנוסף לאיכות החיים הטובה יותר בבניין, ערך הדירה שלך תעלה עד 50% יותר מערכה מלפני השיפוץ.

בזכות מימוש התוכנית, ייהנו דיירי הבניינים  ממגורים בבניין העומד בכל התקנים הבטיחותיים למקרה של רעידת אדמה  וכן מעלייה כאמור, בערך הנכס הפרטי בזכות חידוש הבית, הרחבתו ושדרוגו של הבית. 

במסגרת הפעילות שלנו למימוש של תמ"א 38 אנו מקבלים על עצמנו את כל הטיפול בנושאים הבירוקרטים, תכנון אדריכל והנדסי. הכנה והגשת בקשות לאישורי והתרי בניה, ניהול הפרויקט והבניה, וטיפול בנושאי מיסוי ובנושאים משפטיים ככל שיידרש.
מקצה שיפורים:
 
חברתנו מציעה לדיירים של בתים בני 30 שנים ומעלה, ללא השקעה מצד הדיירים ותמורת זכות הבניה בגג הבניין:
1. תכנון:
הנדסי ואדריכלי וליווי מהנדס מפקח על הבנייה.

2. חיזוק הבניין מפני רעידת אדמה:
שיקום עמודי הבניין ועיבויים (היחלשות עמודים וסדקים מחלישה את יציבות הבניין ועלולה לגרום  להתמוטטות).

3. לובי וחדרי מדרגות:
- חידוש הצבע בחדר המדרגות והמעקה.
- התקנת ויטרינה - דלתות כניסה ומערכות אינטרקום.
- החלפה של ארונות חשמל בארונות מתכת.
- ריצוף ומדרגות שיש.
4. מעלית:
- בניית מעלית חדשה.
- חברתנו מתמחה בבניית פיר תקני למעלית, על פי תוכניות והוראות ביצוע של חברות המעליות- וליווי אישורי בנייה מול הרשות המקומית וביצוע על פי התוכניות, כאשר פיר המעלית יוקם בחלל חדר המדרגות או במקום ייעודי אחר – בהתאם לתנאי השטח, והתאמת חדר המדרגות לפיר המעלית.
5. הוספת מרפסת שמש וחדר ממ"ד:
- בניה והוספת חדר ממ"ד ומרפסת שמש מותנית בהיתרי הבניה ולתנאי ולגודל המגרש בו יבוצע חיזוק הבניין.
- תוספת חדר ממ"ד כ- 12 מ"ר גודל מרפסת השמש עד 12 מ"ר.
 
טלפון:
072-33-80-713
כתובת:
רוטשילד 107 פתח תקווה